Postbellum

 

 Postbellum

Naše projekty

.

 Výstavy realizované os. Post Bellum naleznete samostatně zde. Naše publikace najdete zde.


 
 

Paměť národa (internetový archiv)

Mezinárodní internetový archiv vzpomínek pamětníků, na jehož budování se podílí Post Bellum, Český rozhlas, Ústav pro studium totalitních režimů a řada partnerských institucí v České republice i v jiných evropských zemích.

 

 

Příběhy 20. století (natáčení vzpomínek pamětníků)

Od roku 2001 budovaná kolekce rozhovorů s pamětníky, z níž vychází oblíbený rozhlasový pořad Příběhy 20. století. Informaci o rozhlasovém pořadu najdete na stránkách Český rozhlas Plus

 

 

 

 

 

 

 

 

Ceny Paměti národa (společenská akce)

Ceny Paměti národa jsou každoročně udělovány několika osobnostem, které "ve svém životě prokázaly, že čest, svoboda a lidská důstojnost nejsou prázdná slova". 

 

 

Příběhy našich sousedů (vzdělávací projekt)

Žáci osmých a devátých tříd se za doprovodu svých učitelů a lidí s Post Bellum mají za úkol vyzpovídat pamětníka, natočit vzpomínky, digitalizovat fotografie, prozkoumat archivy a nakonec vytvořit rozhlasovou, televizní nebo psanou reportáž či dokument. Nakonec musí vystoupit před publikem a výsledky své práce představit veřejnosti a odborné porotě.

 

 

My jsme to nevzdali (vzdělávací projekty)

Vzdělávací portál „My jsme to nevzdali“ je určen především pedagogické veřejnosti se zájmem o výuku moderních dějin. Nachází se zde autentické nahrávky pamětníků, fotografie, komiksově zpracované příběhy, krátké animované filmy, rozhlasové dokumenty a pracovní a metodické listy pro výuku dějepisu ve školách. 

 

  

Paměť národa v mobilu (mobilní aplikace)

Prožijte příběhy z naší minulosti přímo na místech, kde se odehrály. 

 

 

  

Ještě jsme ve válce (kniha komiksů a výstava)

Třináct vynikajících českých a slovenských kreslířů ztvárnilo třináct strhujících příběhů z naší nedávné minulosti. Výsledkem je putovní výstava a komiksová kniha, kterou vydalo Post Bellum, Ústav pro studium totalitních režimů a nakladatelství Argo.

 

Iron Curtain Stories

Projekt, ve kterém dokumentujeme lidské osudy poznamenané železnou oponou. Jak se podél ní žilo, jak se přes ni utíkalo. Jak změnila životy lidí na obou stranách hranice.